Styrer og utvalg Norges Sjakkforbund (NSF)

Valgt av Kongressen

Mandat/instruks

Informasjon

Sentralstyret NSFs lover § 6 Referater
Reglementsutvalget NSFs lover § 18 og dommerreglementet
Valgkomiteen NSFs lover § 9  
Revisorer NSFs lover § 10  

Andre utvalg, utnevnt av Sentralstyret

Sentralstyret 2021/2022 – referater

President Simen Agdestein, OSS 952 55 900 simen@ntg.no
Visepresident Anniken Vestby, Tromsø SK 976 85 164 annikenvestby@yahoo.no
Kasserer Terje Lund, Levanger SK
Turneringssjef Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Styremedlem Frode Antonsen, Risør SK 901 71 889 frode.antonsen@betonmast.no
Styremedlem Guru Wanda Wanvik, SK Stjernen guru.wanvik@gmail.com
Styremedlem Benedicte Westre Skog, Sandnes SK
Styremedlem Jon Kristian Haarr, Offerspill SK 995 02 893 jonkristianhaarr@gmail.com
Leder USF Joachim B Nilsen, Bergen SKU joachimbnilsen@gmail.com

Reglementsutvalget (RU) dommerreglement

Leder Otto Milvang, Nordstrand SK sjakk@milvang.no
Medlemmer Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Øyvind Bentsen, Sarpsborg SK bbcanary@online.no
Varamedlemmer 1. Monica L. Fjeldstad, Sotra SK monica.fjeldstad@gmail.com
2. Roger Løvaas, Konnerud Tempo SK

Valgkomite

Leder Tallak U. Nærland, Sandnes SK tallak.uberg.narland@sandnes.kommune.no
Medlemmer Sara Marie Bjørkli, Bergens SK saramariebjorkly@gmail.com
Truls Jørgensen , Kragerø SK truls.jorgensen@fiber.no

Revisorer

Aud Norunn Strand, Modum SK
Per Otto Thinn Solheim, Florø SK per.solheim@bravida.no
Vararevisor for LK Bjørn Nytrø, Vålerenga SK bjorn.nytro@gmail.com
Vararevisor for POTS Svein Jonny Albrigtsen, Longyearbyen 415 07 79 svealbri@online.no

Delegater

FÉDÉRATION INTERNATIONALE DES ÉCHECS (FIDE) Simen Agdestein
EUROPEAN CHESS UNION (ECU) Simen Agdestein
NORDISK SJAKKFORBUND
NSFs President Simen Agdestein

Turneringsutvalget (TU) – mandat

Leder Henrik Sjøl, Akademisk SK 970 35 947 henriksjol@gmail.com
Medlemmer Øistein Yggeseth, Asker SK 66 79 68 39 oistein.yggeseth@online.no
Tom Eriksen, Sotra SK tom.georg.eriksen@gmail.com
Anniken Vestby, Tromsø SK
Erling Skjelstd, Trondheim SF
Eirik Natlandsmyr, Generalsekretær 22 15 12 41 nsf@sjakk.no

Utvalg for Seniorsjakk – mandat

Leder Erland Henrichsen, Porsgrunn SK ehenrich@online.no
Medlemmer Thor Geir Harestad, Randaberg SK tho-g-h@online.no
Aleks Semakoff, Oslo SS aleks.s@online.no
Aud Norunn Røsok Strand aud.norunn.strand@modum.kommune.no

Arkivutvalget

Leder Geir Nesheim, SK 1911 48 22 25 72 geir.nesheim@gmail.com
Medlemmer Johs R. Kjeken, SK 1911 jrkjeken@online.no
Gustav Gudbrandsen, Akademisk SK 92 43 54 64 gustavgudbrandsen@gmail.com
Øistein Yggeseth, Asker SK oistein.yggeseth@online.no
Øystein Brekke, Modum SK 911 89 190 oystein@sjakkbutikken.no
Per Lea, Follo SF sjakkper@gmail.com

Toppsjakkutvalget – retningslinjer for uttak

President NSF Simen Agdesteinn, OSS
Leder USF Joachim B Nilsen, Bergens SKU joachimbnilsen@gmail.com
Medlemmer WIM Ellen Hagesæther, Akademisk
FM Lasse Løvik, Bergens SK
Henrik Sjøl, Akademisk
Ole Christian Moen, OSS
Sekretær Eirik Natlandsmyr, Generalsekretær 22 15 12 41 eirik@sjakk.no

Uttak åpen klasse:

Leder WIM Ellen Hagesæther, Akademisk SK
FM Brede Alex. Kvisvik, Vålerenga SK
Håkon Bentsen, Molde SK
Uttak dameklasse:
Leder Henrik Sjøl, Akademisk
Eivind Bruaset, Trondheim SF
Linda Fagerli Sætheren, Sk Stjernen

Tillitsvalgte:

Åpen klasse GM Torbjørn Ringdal Hansen, SK Stjernen
Dameklasse WIM Sheila Barth Stanford, SK Stjernen
Kvinnerekrutteringsutvalget:  
Leder Linda Fagerli Sætheren, SK Stjernen  
Medlem:  WIM Sheila Barth Standford, SK Stjernen  
  Harald Christian Sagevik, Offerspill SK  

Nettsjakkutvalget:

Leder: Henrik Sjøl